Autor niniejszej witryny pragnie zaoferować wszystkim chętnym usługi związane z indywidualnym nauczaniem, czyli KOREPETYCJE. Na początek oferta dotyczy osób mieszkających w Warszawie lub dojeżdżających (okolice Targówka). Oczywiście osoby nie zamieszkujące Stolicy też będą bardzo mile widziane, jednak z racji na problemy komunikacyjne, pewno niewiele osób zdecyduje się na taką "imprezę".

Oferta obejmuje:

korepetycje z fizyki
- poziom gimnazjalny, licealny, przygotowanie do egzaminów na studia, pierwsze lata studiów, na których wymagane jest zaliczenia fizyki
nauczanie informatyki
- obsługa systemu Windows, Internet, programowanie w Visual Basic, obróbka plików graficznych, wprowadzenie do tworzenia stron internetowych.
zaawansowane i podstawowe posługiwanie się programami biurowymi
- MS Word, MS Excel, MS Access. Analiza danych w Excelu, tworzenie baz danych w Accessie.
Podstawy statystyki i posługiwanie się pakietem statystycznym SPSS.
inne - do uzgodnienia - np. rozwiązywanie problemów z konfiguracją komputera, wszechstronna pomoc informatyczna itp.

Co może jeszcze zaoferować firma Daktik w ramach korepetycji:

życzliwą atmosferę pracy
wieloletnie doświadczenie w nauczaniu - zarówno szkolnym, jak i indywidualnym
znajomość realiów polskiej szkoły
dużą elastyczność w podejściu do nauczania, otwartość na nietypowe zadania i problemy
ogromną liczbę zgromadzonych własnych testów, zadań i innych materiałów pomocniczych
komputerowe wspomaganie nauczania fizyki.

 

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt mailowy pod adresem: redakcja@fizykon.org.

Promocja!
Wszystkie osoby, które w aktualnym roku szkolnym 2003 - 2004 odbędą korepetycje z autorem witryny dostaną bezpłatnie najnowszą wersję podręcznika z fizyki nagraną na płytę CD-ROM.

Ceny podstawowe

Nauka rozliczana jest w jednostkach 30 minutowych. Przy czym:

1 - sze 30 minut płatne jest 25 zł.
każde następne 30 minut tego dnia - 20 zł.

Gdzie to jest?

Korepetycje z autorem podręcznika odbywają się w Warszawie na Targówku przy ul. Zamiejskiej, (ok. 500 m od supermarketu OBI przy ul. Radzymińskiej.)

Dojazd z Centrum autobusami 160, 460, 517, 512, 190, 718 (dojście ok. 5-7 min. od przystanku).

Dojazd do domu ucznia

Jest możliwy po umówieniu - dodatkowa opłata za dojazd liczona będzie proporcjonalnie do czasu i kosztów tegoż dojazdu.

Czy można taniej?

W pewnym sensie i tak, i nie. Podstawowa stawka godzinowa póki raczej nie podlega negocjacji w przypadku zajęć z jednym uczniem. Jednak zorganizowanie zajęć dla grupy 2 - 3 osobowej (przy większych grupach powstaje problem lokalu) oznacza podzielenie kosztów i w efekcie ich zmniejszenie w odniesieniu do pojedynczego ucznia. 

Innym aspektem sprawy kosztów jest to - co uczeń dostaje za 

Kurs intensywnej nauki własnej

W czym rzecz?
Duża część problemów z nauką wynika nie tyle z braku możliwości intelektualnych, ile ze złej techniki uczenia się. Dlatego osobom oszczędnym proponuję korepetycje z dużym wkładem pracy własnej. Polegałoby to na ustaleniu programu nauki dostosowanego do potrzeb, a następnie opracowaniu zestawu testów, zadań i problemów do rozwiązania w domu. Na kolejnym (krótkim) spotkaniu omawialibyśmy występujące braki.

Nie każdy nadaje się do tego typu nauki (niezbędna jest spora samodzielność uczenia się), jednak jest on rzeczywiście efektywny.

Korepetycje przez Gadu gadu?...

Jeszcze tego nie testowałem. Ale jeśli ktoś chce zaryzykować...

Wiem, że to nie to samo co kontakt "face to face", ale jak się nie da inaczej? Mogę w ten sposób pomóc w rozwiązaniu szczególnie wrednych zadań, czy w wyjaśnieniu konkretnych spornych tematów. Cudów nie obiecuję, bo to w końcu tylko przekaz słowny. Na dokładkę, jeśli będę miał dane i materiały z interesującego tematu, mogę coś dosłać mailem - wzory, rysunki. 

Przypuszczam, że taki sposób komunikacji sprawdzi się raczej jedynie w odniesieniu do konkretnych problemów. Chociaż, kto wie?...
Chętnie to przetestuję. 

Jeśli chodzi o płatność za usługę, to najlepiej byłoby zrobić to przelewem w banku internetowym - np. Inteligo lub MBank. Szczegóły proponuję ew. omówić w mailu, bo sam nie wiem co się sprawdzi w takiej formule, a co nie.

Michał Dyszyński - adres e-mail: redakcja@fizykon.org