Strona główna serwisu | Spis treści podręcznika Fizykon | O witrynie | Kontakt z autorem

Kontakt    

  Kwalifikacje autoraWspółpraca | Reklama w fizykonieStatystyki witryny |   | CV | O Fizykon.org

Reklama na stronach daktik

Strony witryny www.daktik.rubikon.pl są dostępne dla reklamodawców. Niemal każdego dnia 1,5 tys. osób zagląda na daktikową zawartość. Witryna generuje ok. 10 tys. odsłon dziennie.
Wydaje się, że siła oddziaływania reklamowego w tej witrynie powinna być znacznie większa niż w przypadku konkurencji, ponieważ tutaj nie ma przeładowania widoku nadmiarem treści marketingowych. Tutaj każda reklama jest znacznie bardziej widoczna. Tak być musi, skoro będzie ona jedna, góra dwie na stronie. 

Inne witryny, gdzie treści reklamowe konkurują ze sobą, nie są w stanie porównać się do daktika, gdzie jest prawdopodobne, że reklama Państwa firmy będzie tu widoczna jako jedna jedyna. Autor witryny nie zamierza umieszczać na stronach dużej ilości materiału reklamowego.

Z racji na profil typowego użytkownika, oferta kierowana jest w szczególności do Instytucji edukacyjnych, wydawnictw, producentów i dystrybutorów sprzętu IT i elektroniki użytkowej, firm turystycznych, a także banków oferujących konta dla uczniów, studentów i nauczycieli. Są to przykładowe propozycje, a oczywiście każdy partner jest tu mile widziany.

Spis treści rozdziału

Profil użytkownika
Przykładowe graficzne formy reklam
Ceny banerów
Sponsoring
Wyjątki i zastrzeżenia

 

Profil użytkownika

Większość odwiedzających strony Daktik, to osoby poszukujące wiedzy fizycznej zawartej w podręczniku Fizykon. Dlatego przeważają uczniowie szkół średnich i nauczyciele tych szkół. Jednak nie są to jedyni użytkownicy. Autor dostał niemało e-mail od osób dorosłych, pracujących w różnych zawodach (m.in. tłumaczka, dziennikarz) poszukujących wiedzy na różne tematy.

Do tej pory nie były przeprowadzane dokładne badania internautów odwiedzających daktika, więc niestety dane powyższe są jakościowe, orientacyjne. Brak jest statystyk pozwalających na ocenę udziału poszczególnych grup zawodowych wśród użytkowników witryny.

Przykładowe graficzne formy reklam

 


To jest standardowy button reklamowy.


To jest button większy

Ceny banerów

Aktualne promocyjne ceny reklam w serwisie www.daktik.rubikon.pl 

baner - 20 zł /1000 odsłon
sky craper - 20 zł /1000 odsłon
button - 8 zł /1000 odsłon
tło strony - do ustalenia.
inne. - do ustalenia.

Sponsoring

Preferowanym przez autora witryny typem współpracy jest sponsoring. Pod tym terminem kryć się może kilka form współpracy firmy z witryną daktik. Podstawowe propozycje to:

sponsor trafia na listę sponsorów witryny, a jego logo jest prezentowane na stronach serwisu
w witrynie zostanie uruchomiona specjalna forma promocji o nazwie SPONSOR WIEDZY. Jest to autorska forma sponsoringu i wkrótce będzie opisana osobno. Na razie bliższe informacje można uzyskać jedynie drogą e-mailową.

 

Wyjątki i zastrzeżenia

Firma Daktik zastrzega sobie prawo do nie reklamowania produktów niezgodnych z misją i charakterem witryny. W szczególności, z racji na wiek typowego użytkownika, nie będą tu reklamowane witryny i czasopisma o treści erotycznej, papierosy i alkohol, czy np. szczególnie niebezpieczne formy sportu.

Kontakt

Dokładniejsze informacje dostępne są po skontaktowaniu się przez e- mail  .